oasisstars.com

Másfél Nap Az Élet Könyv Rendelés

Pergetés A Tiszán / Havasi Duo : Által Mennék Én A Tiszán Ladikon... Dalszöveg, Videó - Zeneszöveg.Hu

mellgyulladás-piros-folt

Által mennék én a Tiszán ladikon, ladikon, de ladikon. Ott lakik a, ott lakik a galambom, ott lakik a galambom. Ott lakik a városban, a harmadik utcában, piros rózsa, kék nefelejcs, ibolya nyílik az ablakában. nem merek, nem merek, de nem merek. Attól félek, hogy a Tiszába esek, hogy a Tiszába esek. Lovam hátán seje-haj, félre fordult a nyereg, a Tiszának habjai közt elveszek, a babámé nem leszek.

Balin

Munka után siettem le a folyóhoz (nagy szerencsémre kb. száz méterre lakom tőle), így a fényváltás áldásos pillanatait sikerült elcsípnem. Ilyen esetekben csónak nélkül marad partról a pergetés lineáris fajtája, amikor is a bevontatás sebességével játszva sarkallom kapásra a ragadozókat. A partról való pergetés sikeressége szempontjából is nagyon fontos a vízállás, hiszen tapasztalataim szerint áradó víznél megpezsdül a felszín alatti élet. Sokkal több rablást láthatunk ebben az időszakban. Ezek a rohamok zömében balinoktól jönnek, akik mohón vetik rá magukat a küszök rajára úgy, hogy az áldozatok sokszor a vízből kirepülve menekülnek tovább. Ilyen esetekben régebben sokszor visszaváltottam körforgóra vagy kevésbé elmerülő wobblerekre és jól "meghúzgáltam" a bokrok alját vagy a kövezés szélét. Mostanában nem cserélem a twistert, illetve az apró gumihalat, hanem továbbra is azzal célzom a mélyebb vizeket. De ez nem zárja ki az őnfogás lehetőségét, sőt vízközt gyakran rámennek a plasztikra.

Bár az elmúlt pár évben feltűnt néhány horgász, akik tudatosan váltanak vissza fonottról monofilra, de ezt csak néhány horgászszituációt érint, általánosságban elmondhatjuk, hogy ha pergető horgászat, akkor fonott. Nézzük meg, milyen paraméterek alapján érdemes pergetéshez fonottat választani! Éveken át mindent megoldottam gumi nélkül, és a sellő ritka vendég volt a csónakban… mint ahogy én is ritka vendég voltam a téli hónapokban a Tiszán. Aztán eldöntöttem: meg kell tanulni gumival is. És tényleg! Az eddigi hozzáállásommal ellentétben, a jó helyre betolt gumi nedves közegben, tökéletesen megállja a helyét, sőt! Ezek a bestiák erre gerjednek csak igazán! Rendszeresen keresnek meg ismerősök vagy még ismeretlen horgászok tanácsért, hogy segítsek nekik végre épkézláb méretű süllőt fogni. Jellemzően mindenkinek az a gondja, hogy bár fog süllőt, de kicsi, maximum kétkilósakat, s nemigen tudnak e fölé menni. Összeszedtem néhány gondolatot, amit szívesen megosztok bárkivel. Ha késő ősz, akkor plasztikcsali.

Jöhet eső vagy hóesés, egy pergető bottal és egy könnyű táskával a kézben csodálatos élményeket szerezhetünk önmagunknak. Ebben az esztendőben a plasztik csalis pergetés előnyt élvezett nálam, ezért legutóbbi bevetéseimre is különféle színű twisterekkel készültem. Tapasztalataim szerint elég fogósak a kisebb méretű, 5-6 cm-es gumik, melyekhez a víz mélységéhez és a sodrás sebességéhez igazodva kell jigfejes horgot vagy cheburaskás ólomfejet választani. Természetesen kísérletezni, az eddigi tudást tökéletesíteni mindig szükséges. Évek óta pergetek a Tiszán, hol több, hol kevesebb sikerrel. Nagy öröm ért, mikor sikerült megfognom e módszerrel első harcsámat. Soha nem pergettem kimondottan a nagy bajszosra, ezúttal sem harcsára utaztam, végül mégis e csúcsragadozó hörpintette be a sárga színű twistert. Természetesen a "pakliban benne volt" ennek a lehetősége is, mivel a fenék felett lassan, szakaszosan vontatott plasztik csali felkeltheti a folyami harcsa figyelmét is. E fogás alkalmával is időszűkében voltam.

Sok sikert mindenkinek! Bővebben: HFL-Trout Area 2020

Pergetés | Fishing Time Horgászmagazin és Horgász Áruház

  • Őszi dekoráció tökből
  • Pergetés a Tiszán - Húzott drop shot és mütyűr jigek - Смотреть видео бесплатно онлайн
  • József attila mama versek tétel 2017
  • Gulyás pál kollégium - Gyakori kérdések
  • Tisza árvízkészültség - Utazás | Femina
  • Pergetés
  • Egyéni étrend | Stop Sugar

A horgászatról és azon belül a pergetésről ódákat lehetne zengeni, végigzongorázva a műfaj sajátosságait, boncolgatva a műcsalik típusai szerint szétágazó módszereket, megosztva a személyes élményeket. Mindezek helyett dióhéjban foglaltam össze impresszióimat szenvedélyemről, melyet szeretett folyómon, a Tiszán gyakorolhatok. Mai rohanó világunkban igazi felüdülés kiszakadni az állandó mókuskerékből és venni egy mély lélegzetet a természet lágy ölén. Ez a lélegzetvétel feltölti az embert, megnyugtatja, ha rövid időre is, de visszavezeti az "ősi", ösztönös állapotokhoz. Így van ez akkor is, ha horgászbottal a kézben a folyó partját járjuk. Ha csak kevés idő áll rendelkezésünkre, akkor is érdemes kikapcsolódni a víz mellett. Manapság ha a horgászatról beszélünk, a feltöltődés egyenértékű szempont a halfogással. Ha időszűkében vagyunk, talán leginkább a pergetés az optimális horgászmódszer, hiszen akár fél óra alatt is "dobhatunk párat". A szabadidő karcsúsága miatt is választottam a horgászat e válfaját.

Az utóbbi években a gumihalas szezon nálam évről évre korábban kezdődött. Míg régebben inkább csak a leghidegebb hónapokban nyúltam a plasztikokhoz és ameddig csak lehetett, wobblerrel kergettem a süllőket, az utóbbi időkben egyre kevésbé tudom türtőztetni magam és gyakran elcsábulok egy-egy akciódús, sokhalas gumis pecára sokszor már az ősz elején. Így volt ez néhány napja is, amikor Laci komámmal vettük célba az öbölbe behúzódó kősüllőket. Viktor barátom a világ másik végére költözött, de a repülése előtt pár nappal még beiktatunk egy búcsúpecát. A horgászat végül összejött, de a nap fő attrakciója, a ladikban, pecázás közbeni halfüstölés sajnos nem úgy "sült" el, ahogy azt a korgó gyomrunk várta...

  1. Szent benedek gimnázium budaörs es

oasisstars.com, 2024